Umirovljeni biskup Ante Ivas predvodio je misno slavlje drugog dana trodnevnice Bezgrešnom začeću BDM u splitskoj bogosloviji.

Šibenski biskup u miru Ante Ivas u subotu 7. prosinca u Centralnom bogoslovnom sjemeništu u Splitu predvodio je misno slavlje drugog dana trodnevnice Bezgrešnom začeću Blažene Djevice Marije na čiju svetkovinu Centralno bogoslovno sjemenište u Splitu slavi svoj dan. Koncelebrirala je i rektoro zavoda don Jure Bjeliš, vicerektor don Ivan Urlić i ekonomom šibenske biskupije don Roko Glasnović.

U homiliji biskup Ivas naglasio je veličinu časti koju bogoslovija ima stavljajući se pod zaštitu Bezgrešne. Pozvao je sve da zastanu i dive se čistoći i primjeru „Naše Gospe“ koja bogoslove u svakom trenutku zagovara pred licem Božjim. Ona kojoj je anđeo rekao “Ne boj se” zasigurno mora biti primjer svećeničkim kandidatima na njihovu hodu za Kristom, poručio je između ostalog biskup Ivas.

Šibenska biskupija u Centralnom bogoslovnom sjemeništu broji osmoricu bogoslova: četvoricu na petoj godini, dvojicu na četvrtoj, jednoga na drugoj te jednoga na pripravnoj godini.

izvor: facebook Bogoslovi CBS Split

 

 

Pogledajte još

Preminuo don Ivan (Ivek) Rojko.

U 60. godini života i 31. godini svećeništva, na samu Novu godinu, 1. siječnja, preminuo …

Nova Godina u katedrali svetog Jakova.

Šibenski biskup mons. Tomislav Rogić na Novu Godinu, Svjetski dan mira i Svetkovinu Bogorodice Marije, …

Misa zahvalnica u katedrali svetog Jakova.

Misu zahvalnicu za proteklu kalendarsku godinu na Silvestrovo, u srijedu 31. prosinca 2025., u katedrali …