Molitveno bdjenje mladih u Šibeniku.

Duhovni program uoči Svjetskog dana mladih koji se ove godine slavi na svetkovinu Krista Kralja, proslavljen je 20. studenoga  u šibenskoj katedrali Sv. Jakova.

Molitvu je predvodio  biskupijski povjerenik za mlade don Gabrijel Jagarinec, a pjevanje je animirao zbor mladih iz župe Njivice. Polazište susreta bila je poruka pape Franje za Svjetski dan mladih koji se ove godine slavi na dijecezanskoj razini. Tema poruke glasi: “Ustani. Postavljam te za svjedoka onoga što si vidio”.

Susret se sastojao od tri dijela. U prvom je dijelu don Gabrijel predstavio ovogodišnju Papinu poruku mladima. Drugi dio bilo je euharistijskog klanjanje u kojem su mladi iznosili svoje molitve, a u tišini su mogli prinijeti svoje molitve koje nisu izgovarali. Don Gabrijel ih je objedinio u nizu nakana i molitava koje su uključivala mlade u raznim segmentima obiteljskog i društvenog života, a molio je i za službenike mjesne Crkve na čelu s biskupom Tomislavom Rogićem. U trećem dijelu mladi su imali druženje u katedralnoj kući.

Pogledajte još

Predavanje dr.sc. I. Armande „Dominikanke i Šibenik – zajedno od 15. stoljeća”

Predavanje dr. sc. Ivana Armande održano je 21. travnja u 17:30 u Interpretacijskom centru Civitas …

U Vrpolju održana mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije

U svetištu Gospe od Vrpolja u Vrpolju održana je u srijedu, 22. travnja, redovita mjesečna …

Održana izložba ”Bl. Hozana očima djeteta” povodom proslave 10 godina dječjeg vrtića bl. Hozana Kotorska Šibenik

U prezentacijskom centru šibenske katedrale Civitas Sacra, 20. travnja 2021., u 17.15 sati u dvorani …