Božićnoi koncert Ženskog vokalnog ansambla “Oštrokondže” i “Šibenskih Šuština”, u crkvi Gospe van Grada.

U nedjelju, 5. prosinca 2020. godine, Ženski vokalni ansambl “Oštrokondže” i “Šibenske Šuštine”, održale su prigodni Božićni koncert u crkvi Gospe van Grada. Posjetitelji su imali priliku čuti 16 tradicionalnih Božićnih pjesama.

Ženski vokalni ansambl Oštrokondže osnovan je 11. studenog 2015. godine pod ravnanjem gospodina Dražana Domjanovića. Ovaj je ansambl nastao s ciljem očuvanja tradicijskog pjevanja u Hrvata s posebnim naglaskom na područje Dalmacije, Dalmatinske zagore te pjevanja Hrvata s područja Bosne i Hercegovine. Možemo slobodno reći da su Oštrokondže čuvarice tradicijskog pjevanja na ovim prostorima, koje, nažalost polako izumire.

Kulturna udruga Šibenske šuštine nastala je 2005. godine i danas broji oko 30 članica. Predsjednica udruge je gospođe Jelena Skenderović. Nastupaju na raznim folklornim i kulturnim manifestacijama, a cilj im je očuvanje šibenske tradicije i kulturne baštine.

izvor: www.zupagospavangrada-sibenik.hr

 

Pogledajte još

U župi Sv. Nikole Tavelića Sitno Donje u zaseoku Radnići održana je korizmena pobožnost križnog puta na otvorenom

U petak, 17. ožujka 2023. godine, u zaseoku Radnići koji pripada župi Sv. Nikole Tavelića …

Proslavljen sveti Josip – nebeski zaštitnik Katoličke osnovne škole.

Sveti Josip, nebeski zaštitnik Katoličke osnovne škole iz Šibenika i Dan škole proslavljeni su u …

U Kninu održano županijsko (biskupijsko) natjecanje iz vjeronauka.

U OŠ dr. Franje Tuđmana u Kninu u četvrtak 16. ožujka 2023. održana je županijska …