Biskup Rogić krstio osmoro dijete u obitelji Peran.

U nedjelju, 21. rujna, u župi Pohođenja Blažene Djevice Marije – Njivice, šibenski biskup Tomislav Rogić podijelio je sakrament krštenja Jakovu Peranu, osmome djetetu u obitelji Jelice i Stipice Peran. Krštenje je bilo u sklopu redovitog nedjeljnog misnog slavlja, koje je proteklo u ozračju radosti i zahvalnosti cijele župne zajednice.
Uz biskupa Rogića, u koncelebraciji su sudjelovali župnik don Gabrijel Jagarinec te biskupov tajnik don Ivica Bašić.

Na početku homilije biskup Rogić posebno je pozdravio obitelj Peran, ali i cijelu župnu zajednicu, podsjetivši da je zajednica odnedavno uvećana za župu Crnica kojom također upravlja don Gabrijel Jagarinec. „Njemu hvala veliko na spremnosti upravljati s dvije župe. Svima to neka bude poticaj na molitvu za nova duhovna zvanja, za obitelji otvorene životu kao obitelj Peran. Ako nema djece, odakle će doći zvanja? Imati svećenika, imati nedjeljnu svetu misu nije pravo nego milost, dar od Boga“, poručio je biskup.

Roditeljima Jelici i Stipici čestitao je dvostruko: „Najprije za otvorenost životu, za pouzdanje u Boga s kojim su na svijet donijeli ovu djecu. Čestitamo im i što svoju djecu žele odgajati u vjeri, od malena Bogu posvetiti krštenjem, da ih milost Božja kroz život vodi i brani, nadahnjuje i prati. Zapravo, što više roditelj može učiniti za dijete nego da ga s Bogom poveže i na Boga upućuje?“

Biskup je naglasio kako je obitelj „prva i nezamjenjiva škola čovječnosti“, u kojoj se usađuju najdublje vrijednosti. „Vaša djeca imaju milost rasti u brojnoj obitelji, biti radnici na njivi Gospodnjoj, osjećati njegovu blizinu i ljubav kroz vašu vjeru i ljubav“, istaknuo je biskup.

Pozvao je okupljene na zahvalnost Bogu za obitelji otvorene životu: „Bez njih nema nam budućnosti. Molimo danas Gospodina da zaštiti obitelj i dostojanstvo čovjeka kako ga je On stvorio, i da daruje našem hrvatskom narodu brojne obitelji. Kad bude djece u našim kućama, onda će svega biti: radosti, zadovoljstva, prave ljubavi. Ako djece ne bude, sve se pomalo gasi i gubi smisao i vrijednost.“

Na kraju homilije biskup Rogić pozvao je vjernike na ustrajnost u molitvi i vjeri: „Učvrstimo vjeru i radujmo se životu, jer nas vodi u vječnost.“

Pogledajte još

Svečano proslavljena svetkovina Presvetoga Srca Isusova u Vodicama – u Bratovštinu Srca Isusova primljena četiri nova člana

Župna zajednica vjernika Vodica u petak, 12. lipnja 2026., svečano je proslavila svetkovinu Presvetoga Srca …

Vjernici grada Šibenka svečano proslavili svetkovinu Tijelova.

Vjernici grada Šibenika svečano su u četvrtak, 4. lipnja, proslavili svetkovinu Presvetoga Tijela i Krvi …

Započeli restauratorski radovi na pročelju župne crkve sv. Marije u Žirju

U ponedjeljak, 1. lipnja, započeli su restauratorski radovi na pročelju župne crkve sv. Marije u …