Održan koncert “Veselje ti navješćujem”

 

Božićni koncert ‘Veselje ti navješćujem’ na kojem su nastupili zborovi župa Šibenske biskupije, održan je u nedjelju 29. prosinca u katedrali svetog Jakova. Ove godine nastupili su zborovi župa: Drniš,  Katedrala, Konjevrate, Murter i  Vodice.

Uz tradicionalne pučke hrvatske božićne napjeve na koncertu su izvođena i novija djela domaćih i stranih autora. U katedrali sv. Jakova priređen je program kojemu je nakana bila upotpuniti ozračje, najradosnijeg blagdana u godini, ali još više ukazati na značenje Božića u srcima svih naših vjernika – kazala je organizatorica koncerta i voditeljica katedralnog zbora prof. Jelena Mikulandra.

Šibenski biskup Tomislav Rogić zahvalio je svim pjevačima na glazbenom doživljaju, ali još više na zajedništvu župa Šibenske biskupije. Svima je zaželio da im se u životima svakodnevno rađa Bog i da svakodnevno osjećaju njegovu blizinu. U Jubilarnoj godini Crkva nam želi približiti Božje milosrđe i oproštenje svakom čovjeku. Neka vam je čestit Božić i milošću ispunjena Nova 2025. godina, kazao je biskup Tomislav Rogić.

 

Pogledajte još

Predavanje dr.sc. I. Armande „Dominikanke i Šibenik – zajedno od 15. stoljeća”

Predavanje dr. sc. Ivana Armande održano je 21. travnja u 17:30 u Interpretacijskom centru Civitas …

U Vrpolju održana mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije

U svetištu Gospe od Vrpolja u Vrpolju održana je u srijedu, 22. travnja, redovita mjesečna …

Održana izložba ”Bl. Hozana očima djeteta” povodom proslave 10 godina dječjeg vrtića bl. Hozana Kotorska Šibenik

U prezentacijskom centru šibenske katedrale Civitas Sacra, 20. travnja 2021., u 17.15 sati u dvorani …