U Ražinama biskup Tomislav Rogić krstio je peto dijete u obitelji Josipe i Vedrana Mandure.

U župi svetog Josipa radnika u Ražinama biskup Tomislav Rogić, preko misnog slavlja u nedjelju 29. kolovoza krstio je Rafaelu Mandura, peto dijete u obitelji Josipe i Vedrana. Koncelebrirao je i župnik Ražina don Ivica Boko.

Biskup je u homilji kazao kako roditeljima čestita dvostruko: najprije za otvorenost životu njihove obitelji, za pouzdanje u Boga s kojim su na svijet donijeli brojnu djecu. „Čestitamo im što svoju djecu žele odgajati u vjeri, od malena Bogu posvetiti krštenjem da ih milost Božja kroz život vodi i brani, nadahnjuje i prati. Zapravo, što roditelj može više učiniti za svoje dijete nego da ga s Bogom poveže i na Boga upućuje“.

Naglasio je kako Gospodinu zahvaljujemo što u našem narodu još ima takvih obitelji sa brojnom djecom. „Bez njih nema nam budućnosti. Molimo danas Gospodina da zaštiti obitelj i dostojanstvo čovjeka kako ga je On stvorio i daruje našem hrvatskom narodi brojnih obitelji. Kad bude djece u našim kućama onda će svega biti: radosti – zadovoljstva – prave ljubavi, ako djece ne bude sve se pomalo gasi i gubi smisao i svaku vrijednost“, poručio je biskup Rogić.

Pogledajte još

Svetkovina Duhova u Šibeniku: Biskup Rogić podijelio sakrament potvrde krizmanicima katedralne župe

U katedrali sv. Jakova u Šibeniku u nedjelju 24. svibnja svečano je proslavljena svetkovina Duhova. …

U Rogoznici blagoslovljena spomen-ploča i uklesan trajan spomen na don Ivu Jurčeva.

U petak, 22. svibnja, u Rogoznici je obilježena obljetnica mučeničke smrti don Ive Jurčeva, župnika …

U Vrpolju održana redovita mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije

U srijedu, 20. svibnja, u Gospinu svetištu u Vrpolju održana je redovita mjesečna rekolekcija svećenika …