Blagdan Male Gospe proslavljen je u Skradinu.

Šibenski biskup Tomislav Rogić na blagdan Male Gospe u utorak 8. rujna, predvodio je misno slavlje u Skradinu u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije. Uz biskupa koncelebrirao je župnik u Skradinu don Darko Poljak, generalni vikar mons. Marinko Mlakić,  umirovljeni biskup Ante Ivas i još desetak svećenika.

Marijin rođendan, i danas nakon dvije tisuće godina, progovara istom snagom vjere, pouzdanja i opredjeljenja za Boga. I za nas on može biti početak spasenja ako poput Marije svoje srce više otvorimo Bogu da u njemu nađe mjesta. Ako ne budemo zaslijepljeni ovim svijetom. Ni njegovim dobrima, niti strahovima i neizvjesnostima. Ne dajmo se zarobiti, nego svoje pouzdanje stavimo u Gospodina – kao Marija, poručio je biskup Tomislav Rogić u homiliji.

Naglasio je da vjernici ako poput  Marije dopuste da ih Bog vodi na putovima života tada se može i hoće vratiti mir u čovjekovu dušu, tada ćemo biti izmireni s Bogom, tada ćemo i brata pored sebe drugim očima gledati i nestat će oni sebični razlozi sukoba i svakog grijeha. Potrebno nam je obraćenje srca koje sve predaje Gospodinu i trudi se ne činiti grijeha, onoga što nije dostojno Gospodina. Marija je početak spasenja ljudskoga, Marija i nama donosi Sina Božjega, svu Božju milinu i blizinu, kazao je biskup.

„Marijo, molimo te, udijeli našem hrvatskom narodu da tim putem krene, da ga ne zavaraju lažna obećanja niti ikakve bojazni ovog svijeta. Nauči naš hrvatski narod i sve vjerne putu Spasenja, daj mu novi početak: poštenja, bratske ljubavi, zajedništva i napretka u kojem će za svih biti mjesta. U odgovornosti i ljubavi jedni za druge. Pomozi nam da se Bogu vratimo, u njega vjerujemo i u njega se pouzdamo“, poručio je između ostalog biskup Tomislav Rogić.

Ove godine tradicionalne procesije sa Gospinom slikom nije bilo zbog pridržavanja epidemioloških mjera.

Pogledajte još

Vjernici grada Šibenka svečano proslavili svetkovinu Tijelova.

Vjernici grada Šibenika svečano su u četvrtak, 4. lipnja, proslavili svetkovinu Presvetoga Tijela i Krvi …

Započeli restauratorski radovi na pročelju župne crkve sv. Marije u Žirju

U ponedjeljak, 1. lipnja, započeli su restauratorski radovi na pročelju župne crkve sv. Marije u …

Mješoviti katedralni zbor iz Šibenika u rodnom mjestu svog pokretača

Otok Krk zlatan je zbog svoje ljepote, bremenite povijesti i tisuću već ispričanih priča. No …