Humanitarna akcija Udruge sv. Vinka Paulskoga u Jezerima.

Druga nedjelja Došašća za članove Udruge sv. Vinka Paulskoga iz Šibenika bila je humanitarnog karaktera. Članovi Udruge zajedno s mladima i duhovnom voditeljicom s. M. Elizabetom Glasnović posjetili su župu Gospe od zdravlja u Jezerima gdje ih je primio župnik don Tuna Jozić.
Članovi Udruge i vinkovska mladež izrađivali su već duže vremena različite rukotvorine prigodne za božićne blagdane te su odlučili radom svojih ruku i u znoju svoga lica, kako je rekao i sam sv. Vinko, doprinijeti akciji tokom Adventa i pripremiti pakete i druge vrste pomoći za štićenike o kojima redovito brinu i posjećuju ih.
Udruga sv. Vinka Paulskoga također tijesno surađuje sa sestrama milosrdnicama u Argentini i Salomonskim Otocima gdje sestre djeluju kao misionarke.
Prikupljene priloge usmjerit ćemo na navedene potrebnike. Neka sv. Vinko Paulski i dalje prati svojim zagovorom rad i nastojanje Udruge oko duhovnih i tjelesnih djela milosrđa.

Pogledajte još

Svetkovina Svih svetih proslavljena na groblju Kvanj.

Na svetkovinu Svih svetih, u subotu 1. studenoga, šibenski biskup Tomislav Rogić predvodio je misno …

U Splitu održan susret biskupa Splitske metropolije.

U Nadbiskupskom Ordinarijatu u Splitu upriličen je 31. listopada susret biskupa Splitske metropolije. Sjednicom je …

Održan sastanak Odbora za mlade HBK-a

Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), koji će se održati u svibnju iduće godine u Požegi, …