Vjeronaučna olimpijada u Šibeniku. Pobjedile su ekipe OŠ Brodarica i Srednje škole Ivana Meštrovića iz Drniša.

Županijska/biskupijska razina natjecanja iz Vjeronaučne olimpijade za Šibensku biskupiju održana je 15. ožujka 2022. u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku.

U uvodnom programu okupljenima se, osim ravnateljice škole domaćina s. Mandice Starčević i predstojnice Katehetskog ureda Šibenske biskupije s. Renate Azinović, obratio i šibenski biskup mons. Tomislav Rogić. Zahvalio im je na trudu koji ulažu u pripremanje za natjecanje i izdvojio neke trenutke i naglaske iz života sv. Ignacija Loyole koji su ga se osobno najviše dojmili. Natjecanje je i ove godine bilo prilagođeno epidemiološkim mjerama te je održano samo pisanje testova. Nakon njihovog ispravljanja, povjerenstvo je proglasilo najbolje i uručilo im prigodne nagrade.

Prvo mjesto osvojile su OŠ Brodarica pod mentorstvom Rosande Vukičević i Srednja škola Ivana Meštrovića iz Drniša čija je mentorica Veronika Kosor. Drugoplasirane su bile OŠ Vrpolje s mentoricom Josipom Burazer i Medicinska škola iz Šibenika koju je pripremala s. Elizabeta Glasnović. Treće mjesto zauzele su OŠ Murterski škoji i mentorica Marija Marić te Turističko-ugostiteljska školu koju također priprema s. Elizabeta Glasnović.

Pogledajte još

Svećenici Šibenske biskupije u Vrpolju o digitalnim izazovima i predstojećim pastoralnim planovima

U prostorijama svetišta Gospe od Vrpolja u srijedu 25. veljače, održana je redovita mjesečna rekolekcija …

Održana prva sjednica novog saziva Zbora savjetnika Šibenske biskupije.

Dana 23. veljače 2026. godine održana je sjednica novog saziva Zbora savjetnika Šibenske biskupije, koje …

Svečano otvorena Godina sv. Franje u Šibenskoj biskupiji: 800 godina franjevačke baštine

Povodom 800. obljetnice smrti sv. Franje Asiškoga u Šibenskoj je biskupiji 21. veljače svečano otvorena …