Proslavljen Svjetski dan bolesnika. „Svaka patnja lakše se nosi ako si okružen ljubavlju i dobrotom ljudi oko sebe”, kazao je biskup Rogić.

Svjetski dan bolesnika u Šibenskoj biskupiji proslavljen je u ponedjeljak 11. veljače, misnim slavljem u Općoj bolnici Šibensko – kninske županije u kapeli Sv. Josipa. Euharistiju je u koncelebraciji s bolničkim kapelanom fra Matom Topićem i ekonomom biskupije don Rokom Glasnovićem predvodio šibenski biskup Tomislav Rogić. Na slavlju je bio šibensko kninski župan Goran Pauk i ravnateljica bolnice dr. Sanja Jakelić.

Biskup Rogić u homiliji je predstavio poruku pape Franje u povodu Dana bolesnika. Naglasio je da kad je čovjeku teško, kad ga boli, da je Majka Marija je blizu. Marija u evanđelju kaže slugama: „Što god vam rekne učinite“. Drugi riječima, slušajte moga Sina, Božjeg Sina Isusa i bit ćete spašeni.

Biskup je ukazao kao je Isus je najuzvišeniji dar Boga čovjeku. „Bog samog sebe pretvara u dar čovjeku, jer se utjelovio i postao čovjekom, jednim od nas. Zato i svakog čovjeka poziva da jedni drugima budu dar, pomoć, ljubav, dobrota. Ako takvi budemo jedni prema drugima bit ćemo izliječeni, ozdravljena srca koje onda i bol može podnijeti jer zna da to nije kraj“.

U njihovoj pomoći i dobroti osjećaš da te Bog pohodio i da ti pomaže. Zato je tako velika uloga liječnika, sestara i svega medicinskog osoblja. Njihovo znanje, vještine, djelovanje pretvara se u vidljivu pomoć i ljubav Božju“, zaključio je biskup Rogić.

Pogledajte još

Održana rekolekcija svećenika Šibenske biskupije.

Redovita mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije održana je u srijedu 17. svibnja u prostorijama svetišta …

Biskup Tomislav Rogić predvodio misno slavlje na blagdan sv. Prošpera, suzaštitnika Hvara i Hvarske biskupije.

Blagdan sv. Prošpera, suzaštitnika Hvara i Hvarske biskupije, proslavljen je u srijedu 10. svibnja 2023., …

Održana priredba Majka – srce obitelji.

U četvrtak 11. svibnja 2023., u organizaciji Katehetskog ureda Šibenske biskupije i Katoličke osnovne škole …