Sunday, Nov 18th

Last updateThu, 15 Nov 2018 10am

ŠIBENIK - BRODARICA - VRPOLJE: Križni put mladih Šibenske biskupije

kr put 001

Četrnaesti križni put mladih Šibenske biskupije pod geslom "Uzmi svoj križ i pođi zamnom", održan je u subotu i nedjelju 21. i 22. ožujka. Pobožnost je okupila stotinjak mladih iz cijele Biskupije, a započela je misnim slavljem u katedrali svetog Jakova u Šibeniku, koje je predvodio biskupijski povjerenik za pastoral mladih don Gabrijel Jagarinec. Križni put bio je posvećen redovnicima u Crkvi, a u pobožnosti sudjelovali su bogoslovi dominikanaca i karmelićana.

Ove godine mladi su uz katedralu postaje imali u samostanu svetog Frane kod franjevaca konventualaca , samostanu sestara Milosrdnica, župama Zablaće, Varoš, Mandalina, Brodarica, Jadrtovac i Vrpolje, te u pustinjačkoj špilji u kanalu svetog Ante.

Prvi dan križnog puta završio je u Osnovnoj školi Brodarica gdje su mladi prenoćili i imali prigodni program. Mladi iz Frame župe Gospe van grada izveli su prigodni igrokaz. Karmelićani brat Ante Škugor i brat Alen Mažić govorili su o redovnicima karmelićanima i svjedočili svoj put prema redovništvu. Dominikanski bogoslovi kroz igrokaz prikazali su odrednice dominikanskoga reda. Fra Gabriel Matej Baćak svjedočio je o pozivu i ulasku u dominikanski red. Drugi dan križnog puta završio je u biskupijskom marijanskom svetištu u Vrpolju. Misno slavlje predvodio je dekan Ražinskog dekanata i župnik Ražina don Ivica Boko.

Kako je istaknuo biskupijski povjerenik za pastoral mladih don Gabrijel Jagarinec, mladi na križnom putu razmišljali su o redovnicima i redovničkom pozivu u Katoličkoj crkvi. Tekstove pobožnosti napisali su redovnici i redovnice koje djeluju u Šibenskoj biskupiji i koji su sudjelovali na pobožnosti. Redovništvo je veliko blago Crkve i želimo da naš mladi vide istinsku snagu redovnika u nasljedovanju Krista. Mladim ljudima pobožnost križnoga puta pokazuje da križ nije kraj jer iza križa dolazi Uskrs, kazao je vlč. Jagarinec.

kr put 002

kr put 003