Tuesday, Dec 11th

Last updateMon, 10 Dec 2018 1pm

PIROVAC: Blagoslovljena obnovljena župna crkva Gospe Karmelske

blagoslovpirovac18003

Obnovljena župna crkva Gospe Karmelske u Pirovcu blagoslovljena je u subotu 24. studenog. Svečano misno slavlje preko kojeg je blagoslovljen i oltar predvodio je uz koncelebraciju petnaestak svećenika predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

U homiliji je Zahvalio svima koji su doprinijeli obnovi crkve u Pirovcu. Naglasio je kako je za vjernike crkva mjesto susreta s Bogom. To je mjesto koje vjernika podsjeća da se Bog utjelovio u Sinu Isusu Kristu, da je htio biti blizu čovjeku.

blagoslovpirovac18002

blagoslovpirovac18005

Svaka nas crkva podsjeća da nismo sami, da je Bog s nama. Zato su ljudi podizali crkve, kapelice, velebne katedrale i male križeve na raskršćima, uvijek Bogu na čast jer su htjeli vidljivi Božji znak u svojoj sredini. Da se ne zaboravi! Da svakodnevne brige, poslovi, napori i razna opterećenja ne udalje čovjeka od Boga. Isto tako i radosni, veseli, slavljenički trenuci života nisu mogli proći da se Bogu ne posvete, kazao je biskup Tomislav Rogić.

Neka današnji blagoslov obnovljene crkve Gospe Karmelske bude za ovu vjerničku zajednicu novi poticaj da živi i svjedoči svoju vjeru, savi nedjeljnu euharistiju, sakramente i druge pobožnosti. Da istinu objave Božje naviješta onima koji Boga još ne poznaju, kako bi svi porasli u vjeri i trajno osjećali da je Bog koji nas beskrajno voli uvijek tu, prisutan, zaključio je homiliju biskup Tomislav Rogić.

blagoslovpirovac18007

blagoslovpirovac18009

Misno slavlje završilo je prigodnim obraćanjem i zahvalom župnika u Pirovcu don Hrvoja Kolaka. Zahvalio je inicijatorima obnove crkve Gospe Karmelske Općini Pirovac i načelniku Ivanu Gulamu, Šibenskoj biskupiji i svakom pojedincu koji je pomogao obnovi.

blagoslovpirovac18010

blagoslovpirovac18011