Friday, Apr 27th

Last updateThu, 26 Apr 2018 7am

VODICE: Krštenje sedmog i osmog dijeteta u obitelji Krluk

krvod0418008

Šibenski biskup Tomislav Rogić na Treću uskrsnu nedjelju 15. travnja, u Vodicama krstio je blizance Roka i Josipa sedmo i osmo dijete u obitelji Suzane i Kriste Krluk. Sakrament krštenja slavljen je za vrijeme misnog slavlja u župnoj crkvi Svetog Križa. U koncelebraciji je bio i župnik Vodica don Franjo Glasnović i don Ivan Čolak.

krvod0418

Šibenski biskup Tomislav Rogić roditeljima je čestitao što svoju djecu odgajaju u vjeri da ih milost Božja u životu vodi i brani. Roditelj ne može ništa više za dijete učiniti od toga da ga sa Bogom poveže, kazao je biskup.

krvod0418002

krvod0418003

Zahvaljujemo Bogu što u našem narodu ima još obitelji sa brojnom djecom. Bez njih nema budućnosti. Kad bude djece u našim kućama onda će biti radosti i zadovoljstva. Ako djece ne bude sve se pomalo gasi i gubi svoj smisao. Učvrstimo vjeru i radujmo se životu, poručio je biskup Rogić u homiliji.

krvod0418004

Župnik don Franjo Glasnović je na kraju misnog slavlja u svom obraćanju, pozdravio o. Biskupa i zahvalio mu što se je srdačno odazvao predvoditi misno slavlje i krstiti blizance Roka i Josipa. Svoju čestitku uputio je i roditeljima i obitelji Krluk, zahvalivši im na prihvaćanju dara života i otvorenosti i ljubavi prema životu i djeci u obitelji. Naglasio je da je deseteročlana obitelj Krluk sada najbrojnija obitelj u župi Vodice, te da raduje činjenica da će se u svibnju krstiti i šesto dijete u još jednoj mnogobrojnoj obitelji. Na kraju je župnik rekao da mi kao kršćani vjerujemo Uskrslom i njegovoj pobjedi koja se očituje u snazi života, a koju u životu slavimo. Ovo je svima nama poticaj da se zalažemo za život i izgrađujemo kulturu života, poručio je vlč. Glasnović.

krvod0418005

krvod0418006