Sunday, Nov 18th

Last updateThu, 15 Nov 2018 10am

VODICE: Proslavljeno Našašće svetog Križa

nasasce16009

Našašće svetog križa i Dana grada Vodica proslavljeni su u Vodicama u utorak3. svibnja. Misno slavlje i procesiju ulicama grada predvodio je župni župe Prečistog srca Marijina iz Splita don Pavo Piplica. Proslava blagdana započela je okupljanjem vjernika ispred crkvice Svetog Križa na starom groblju. Nakon odrješenja za pokojne uslijedila je svečana procesija kroz mjesto do župne crkve. U procesiji je uz župnika don Franju Glasnovića i predvoditelja slavlja sudjelovalo još osam svećenika.

Don Pavao Piplica u homiliji vjernike je pozvao na nasljedovanje Križa. Svima je poručio kako nema veće ljubavi od umiranja za druge na Križu. Znak Božjeg milosrđa prema čovjeku je Kristov križ. Poruka Isuova križa je uzeti svoj križ i ići za Kristom. Moramo bit spremi nositi križ svog, života, svojih dužnosti i obaveza, te svoje obitelji i svog naroda.

Prigodom dana grada Plaketa grada Vodica pripala je fra petru Pletikosi za doprinos jačanju duhovnog i ljudskog zajedništva u naseljima vodičkog zaleđa. Fra Petar je došao u Čistu Veliku daleke 1969. godine, u vrijeme osnivanja Župe Svete Ane i za kratko vrijeme svoje službe na ovom području pružio je neizmjeran doprinos u izgradnji crkava i jačanju duhovnog i ljudskog zajedništva među stanovništvom. Započinje izgradnju crkve Svete Ane u Čistoj Velikoj koja je do temelje porušena u Domovinskom ratu i izgradnju nove crkve u Gaćelezima.

nasasce16001

nasasce16002