Tuesday, Dec 11th

Last updateMon, 10 Dec 2018 1pm

VODICE: Caritas župe Vodice upriličio primanje i darivanje za obitelji u kojima se rodilo treće, četvrto i šesto dijete

100 9981

U pastoralnom centru župe Vodice, u nedjelju 9. prosinca  pred blagdan sv. Lucije, upriličena je  jedanaestu godinu za redom  akcija darivanja pod nazivom „Obitelji 3+". Riječ je o obiteljima u kojima se u ovoj godini rodilo treće, četvrto i šesto dijete, a koje  je Caritas župe Vodice darivao jednokratnim novčanim prilogom.

ŠIBENIK: Sestre Franjevke Od Bezgrješne proslavile Bezgrješno začeće BDM

bezgrešna18007

Sestre Franjevke Od Bezgrješne svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije proslavile su u subotu 8. prosinca svečanim misnim slavljem u kući matici u Šibeniku. Euharistiju u koncelebraciji sa fra Matom Topićem, fra Ivanom Čupićem, don Franjom Glasnovićem i umirovljenim biskupom Antom Ivaom predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

BRUXELLES: Ivana Maletić organizirala konferencija na temu “Sveci i službenici Božji porijeklom iz Šibenske biskupije"

eu023

U Europskom parlamentu u Bruxellesu, u utorak 4. prosinca 2018., u organizaciji zastupnice Ivane Maletić, održana je konferencija na temu “Sveci i službenici Božji porijeklom iz Šibenske biskupije: Sv. Nikola Tavelić, Službenica Božja majka Klara Žižić i Sluga Božji fra Ante Antić”. Među sudionicima konferencije bili su: predstavnici Šibenske biskupije koje predvodio generalni vikar mons. Marinko Mlakić; članice vrhovne uprave Družbe Sestara franjevki od Bezgrješne predvođene časnom majkom Zdravkom Gverić; rektor Nacionalnog svetišta sv. Nikole Tavelića fra Ivan Bradarić i franjevci konventualci; predstavnici franjevačke Provincije Presvetog Otkupitelja predvođeni fra Ivanom Maletićem. Susret je medijski pratilo šestero novinara iz Hrvatske.

ŠIBENIK: Biskup Rogić predvodio mino slavlje u crkvi svetog Nikole

svetinikola18001

Sveti Nikola biskup u Šibeniku proslavljen je u četvrtak 6. prosinca u crkvi svetog Nikole na šibenskoj rivi. Svečano misno slavlje za putnike, pomorce i ribare u večernjim satima predvodio je Predsjednika Odbora HBK za pastoral pomoraca šibenski biskup Tomislav Rogić. U koncelebraciji je bio i župnik katedrale svetog Jakova don Krešimir Mateša. U crkvi svetog Nikole slavljene su na svečev blagdan tri jutarnje mise i još jedna popodnevna koja je okupila velik broj djece.

ROGOZNICA: Biskup Tomislav Rogić Krstio deveto dijete u obitelji

krštenjerogoznica19012

Šibenski biskup Tomislav Rogić na prvu nedjelju došašća 2. prosinca, u Rogoznici krstio je Katarinu Majstrović deveto dijete u obitelji. Sakrament krštenja slavljen je preko misnog slavlja u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije.