Duhovni koncert Alana Hržice na tvrđavi svetog Mihovila.

U povijesnoj Tvrđavi sv. Mihovila u Šibeniku održan je duhovni koncert slavljenja koji je okupio velik broj vjernika i ljubitelja glazbe.

Alan Hržica, poznat po svom jedinstvenom glazbeno-duhovnom pristupu, ponovno je oduševio publiku. Interes za koncertom bio je iznimno velik. Ulaznice su rasprodane tri tjedna unaprijed, a potražnja za dodatnim ulaznicama nije jenjavala. Ovaj fenomen potvrđuje rastući interes u Hrvatskoj za modernom kršćanskom glazbom.

Gost večeri, fra Marin Karačić, otvorio je koncert nadahnutim duhovnim nagovorom i izvedbom svojih najpoznatijih duhovnih pjesama. Dotaknuo je mnoga srca. Posebno dirljiv trenutak večeri bio je kada je šibenski biskup Tomislav Rogić pozdravio i blagoslovio sve prisutne. Također je podržao ovu manifestaciju, istaknuvši važnost zajedništva i vjere među nama.

Atmosfera u Tvrđavi sv. Mihovila bila je čudesna: od izvanredne produkcije i ozvučenja do predivnog pogleda s tvrđave i srca ispunjenih ljubavlju i radosti. Alan Hržica podijelio je u nekoliko navrata snažne trenutke iz svog duhovnog puta, naglašavajući kako se Božja ljubav manifestira kroz svakoga tko ga istinski ljubi.

Ovaj veliki duhovni koncert organizirali su Grad Šibenik, Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog, pod vodstvom gvardijana, fra Marija Radmana.

izvor: laudato.hr

Pogledajte još

Pastirski pohod biskupa Tomislava Rogića župi Ljubitovica.

Šibenski biskup Tomislav Rogić u subotu 1. veljače bio je u pastirskom pohodu župi sv. …

Pastirski pohod biskupa Tomislava Rogića župama Jadrtovac i Vrpolje.

Šibenski biskup Tomislav Rogić u utorak 28. siječnja bio je u pastirskom pohodu župama Jadrtovac …

Duhovna obnova Udruge sv. Paulskog u Šibeniku – Konferencije u Dalmaciji

U subotu 25. siječnja 2025. na blagdan obraćenja sv. Pavla apostola članovi Udruge sv. Vinka …