Biskup Tomislav Rogić na groblju Kvanj predvodio je misno slavlje za sve koji počivaju na grobljima Šibenske biskupije

Na svetkovinu Svih svetih u nedjelju 1. studenog u popodnevnim satima, šibenski biskup Tomislav Rogić predvodio je misno slavlje na gradskom groblju Kvanj. Euharistija koja je je slavljena u zajedništvu sa svećenicima Gradskog dekanata Šibenske biskupije završila je molitvom odrješenja za sve pokojne koji počivaju na groblju Kvanj i svim grobljima Šibenske biskupije. Koncelebrirao je i umirovljeni biskup Ante Ivas.

„Svi sveti jedan su od najradosnijih blagdana naše vjere. Slavimo sve koji su u radosti neba, one koji čine nebesku Crkvu. I da paradoks bude veći slavimo ih i po našim grobljima. Kao da se baš tu susreću naša vjera u zagrobni život, naša vjera u Kristovo uskrsnuće, naša nada blažene vječnosti i ljubav za drage nam pokojne da su i oni već u vječnoj radosti kamo i mi želimo stići“, poručio je biskup Tomislav Rogić u homilji.

„Čovjek ima slobodu izabrati koji je cilj njegova života, na čemu će graditi svoje odnose i kamo na koncu želi stići. Ako pred sebe postavi ništavilo – stići će u ništavilo. To zovemo pakao – vječna odsutnost ljubavi i smisla. Suprotno tome, mi danas slavimo sve Svete koji su baštinici vječne ljubavi, sreće, nepotrošive radosti“, poručio je biskup Rogić.

„Kako će to izgledati kad stanemo pred lice Svevišnjega? Hoćemo li pognuti glavu u strahu i sramu? Hoćemo li gledati svoj život kao na filmu – sve što dobro učinismo, sve što pogriješismo ili što smo propustili učiniti?“, zapitao je vjernike biskup Rogić. Poručio je ako nas vodi vjera u Kristovo uskrsnuće, ako živimo kao djeca Božja, onda ćemo susresti Gospodina. I još više, napisa Ivan, bit ćemo mu slični i vidjeti ga kakav jest – uskrsnuli i proslavljeni. Ako nas ta nada vodi, ako je to naša vjera, i naš život će biti drugačiji. Bog će nam biti blizu već sada, ma kroz kakve nevolje morali proći. Vjera nas čisti i podiže.

Pogledajte još

U Kninu održano županijsko (biskupijsko) natjecanje iz vjeronauka.

U OŠ dr. Franje Tuđmana u Kninu u četvrtak 16. ožujka 2023. održana je županijska …

Priredba povodom Dan Katoličke osnovne škole u Šibeniku

Obilježavanje i proslava 15. obljetnice djelovanja Katoličke osnovne škole u Šibeniku započelo je u školi …

Održana rekolecija svećenika Šibenske biskupije na temu „Unutarcrkveni otpori u vremenima krize. Moralno – etički aspekt. “ govorio je dr. fra Ante Bekavac.

Redovita mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije održana je u srijedu 15. ožujka u prostorijama Svetišta …