Betlehemsko svjetlo u Šibenik je stiglo u sklopu predbožićnog programa „Djeca pjevaju adventu“. Okupilo se devet dječjih župnih zborova.

Tradicionalni predbožićni program „Djeca pjevaju adventu“ u sklopu kojeg je u Šibenik stiglo Betlehemsko svjetlo, održan je u utorak 17. prosinca u katedrali Sv. Jakova.

Uz brojne vjernike okupio se i velik broj djece koja su pjesmom uljepšala došašće u Šibeniku. Nastupili su dječji župni pjevački zborovi iz župa Katedrala, Šubićevac, Murter, Drniš, Bilice, Baldekin, Vidici, Čista Velika i Vodice. Na kraju programa u katedralu je stiglo Betlehemsko svjetlo koje je primio šibenski biskup Tomislav Rogić. Svjetlo su donijeli predstavnici Katoličkih skauta Šibenske biskupije.

U nagovoru biskup je poručio kako svjetlo ima veliku poruku. Betlehemsko svijetlo zapaljeno je prvi puta Kristovim rođenjem. Sveti Ivan u evanđelju Isusa je nazvao  svijetlo stoga danas molimo da Isus bude i naše svijetlo. Isus nam je dao mogućnost da budemo nositelji njegova svijetla, poručio je biskup djeci.

Pogledajte još

VIDEO: Prvi dan Četrdesetsatnog klanjanja u katedrali svetog Jakova.

Bračno i obiteljsko savjetovalište Šibenske biskupije i u vrijeme pandemije nastavlja s radom nastavlja emaila i telefona tj. mobitela.

Bračno i obiteljsko savjetovalište Šibenske biskupije i dalje nastavlja s radom.  Voditeljicu svajetovališta Mariju Friedrich …

NAJAVLJUJEMO: Kvarantaore ili četrdesetsatno klanjanje u katedrali svetog Jakova. Uživo na facebooku Šibenske biskupije.